Blog je zrušen

Výstraha na silný vítr

Platí od: 7.9.2010 10:00 do 8.9.2010 21:00
Pro kraje: Jihočeský, Středočeský, Vysočina, Pardubický, Jihomoravský, Zlínský, Olomoucký
Česká republika se bude nacházet v týlu tlakové níže. Čeká nás díky tomu podmračené a občas i deštivé počasí. Bude také hodně větrno, vítr bude v nárazech dosahovat až 15, ojediněle i 20 m/s. V neuvedených krajích takový vítr neočekávám, dosáhne maximálně 10 m/s, což na výstrahu není.

Doporučení ke zmírnění následků jevů: Nevcházet do lesa ani jinam pod stromy, hrozí nebezpečí pádu stromu a úrazu! Je důležitá bdělost a sledování situace na mých stránkách, popřípadě na webu ČHMÚ. Všeobecně nedoporučuji konání venkovních aktivit, k větru se může přidat i déšť.

Vydal: Marek/Stormchasing web


 Komentáře k článku

tom-791 říká
08.09.2010

Co se týče babího léta tak asi poslední týden v září, ale i první dny říjnové lze považovat za období pravého babího léta. Myslel jsem jen, když přijde počasí podobné babímu létu v listopadu, jako tomu bylo loni-to padaly rekordy i 25.11., tady bylo 15°C a to je na tu dobu opravdu dost.

Marek - Stormchaser říká
08.09.2010

Pro tom-791: Vždyť babí léto normálně přichází až na začátku října, ne? Obyčejně sice koncem září, ale hodně často i začátkem října. \\r\\nPro radek: Ano, extrémy mohou být i v jiných měsících než v létě. Vzpomeň si na zimu. Tady v Jundrově bylo v jednu chvíli i 40 cm sněhu. Extrémy mohou přijít kdykoliv a kamkoliv, proto je lepší s nimi pro vždy počítat. V dnešní době je již možné všechno.

radek říká
07.09.2010

když bylo léto extrémní proč by nemohly být také podzim a nebo zima extrémní uvidíme však včecko je možné

tom-791 říká
07.09.2010

Zvláštní je počasí přeci po celý letošní rok. Takže se nedivím, když nám přinese září ještě nějaké zajímavé počasí či extrémní. A nebo když téměř vynechá babí léto a to přijde třeba v dobu, kdy se už bude očekávat pravý podzim. Těžko teď odhadovat.

Marek - Stormchaser říká
07.09.2010

Pro radek: Silnější srážky by měly přijít až během zítřejšího večera. Tyhle slabounké jsou čelo té fronty. Rána tak chladná nebudou logicky proto, že bude více oblačnosti. Ten záblesk babího léta by mohl přijít právě v neděli, ale mělo by to být pouze na neděli. A jinak se babí léto normálně ukazuje koncem září a začátkem října, takže o to, že by se nevyskytlo bych obavy neměl. Ale máš pravdu, vše je ještě daleko a může se změnit. A vážně se vyskytuje už od konce srpna podzimní počasí, přijde mi to trochu zvláštní. No, nadvládu evidentně přebírá podzim, to je jisté. Už se jinak těším na následující léto a bouřky. \\r\\nPro TOMAS: Však už o tom uvažuji. Možná výstraha bude vydána zítra. Ale není jistá.

TOMAS říká
07.09.2010

HLAVNĚ BYCH VYDAL UPOZORNĚNÍ SPÍŠE NA SILNÝ VYDATNÝ DÉŠT, PODLE NĚKTERÝCH MODELŮ BY MOHLO MÍSTY SPADNOUT AŽ 80MM SRÁŽEK COŽ BY MOHLO OPĚT PŮSOBIT ROZVODNĚNÍ ŘEK

radek říká
07.09.2010

Teplá fronta už olizuje šumavu zatím se ale nejedná o nějak silnější srážky spíše je to mrholení a nebo slabý déšť , díky frontě už by zítřejší ráno nemělo být tak chladné jako dnes a navíc by se mohlo o víkendu o něco oteplit k babímu létu bude ještě však daleko uvidíme možná se muže ukázat koncem měsíce ale prozatím to vypadá po víkendu na další ochlazení tak velkou naději tomu nedávám je vidět že podzim dává o sobě vědět a to už od konce srpnaVložte komentář


Jméno (požadováno)

Web

Příspěvek (požadováno)


Kolik dní má týden (slovy): (požadováno)

Copyright © 2008 Vytvořeno službou Blogy, Počasí